piątek, 2 listopada 2012

Tolerancją, odtwarzasz duszę .


Siemka, cześć wszystkim *_* .Te ciągłe przemyślenia mnie dobijają , szczególnie że nie są wcale przyjemne, wręcz odwrotnie,męczą coraz bardziej .  
Chciałabym dzisiaj podjąć notkę tematyczną. Głównym tematem będzie" TOLERANCJA".
Tolerancja ? czym jest ?. Jest to szacunek opierający się na akceptowaniu osób, takimi jakimi są. Ujawniający się poprzez akceptowanie wyglądu, koloru skóry, orientacji czy też sposobu bycia ."
Odtwarzając w głowie swoje opinię, postanowiłam zasięgnąć opinii przyjaciół. Podsumowując je, mogłabym stwierdzić, że każdy powinien być tolerancyjny, w stosunku do innych ludzi. To nie znaczy, że nie mamy mieć swojego zdania, wręcz przeciwnie ! fajnie, gdybyśmy je mieli, ponieważ każdy myśli inaczej, ale czasem powinien je zachować tylko, dla siebie, by nie urazić drugiej osoby . Podam prostą sytuację; przechodząc przez drogę mija Cię człowiek o ciemnej karnacji tak zwany 'murzyn', a Ty zaczynasz się śmiać  bo zobaczyłeś kogoś o innym kolorze skóry. I tu znajdujemy brak tolerancji. Więc jak powinno się zachować? .. Omijając go, możesz lekko się uśmiechnąć  albo po prostu przejść zwyczajnie, bez głupich niepotrzebnych komentarzy,  po prostu z obojętnością. Właśnie to jest tolerancja, nie musi nam się podobać chłopak z innego kraju, ale szanujemy go, w całości.
Każdy ma swoje gusty, poglądy i  my powinniśmy je tolerować Często spotykamy się z obelgami rzuconymi w kierunku homoseksualistów, przecież to że wolą tą samą płeć, nie czyni ich gorszymi,są tacy jak my, potrzebują szacunku. To tak jakbyś uwielbiał truskawkową czekoladę, a ktoś inny za nią by nie przepadał i ty to szanujesz, więc następnym razem kupujesz, taką którą lubicie oboje.  Podsumowując,  każdy człowiek ma potrzebę szacunku wobec jego osoby. Jeżeli ty szanujesz innych, oni odwdzięczą się tym samym. SZACUNEK ZA SZACUNEK , proste ; D11 komentarzy:

 1. ja osobiście jestm tolerancyjna i zabardzo nie rozumiem ludzi ktorzy wlasnie nie sa tacy. kazdy jest pzredziez inny ale to odrazu nie znaczy ze mamy mu ublizac:)
  szacunek działa w obie strony:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam sięu, to nie od razu powód, żeby komuś ublizać :D

   Usuń
 2. hm, ja chyba jestem tolerancyjną i cierpliwą osoba ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. szacunek za szacunek, zgadzam się :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam sie. szacunek za szacunek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W pelni sie z toba zgadzam, a blog bardzo fajny i swietnie sie czyta posty :) Wpadne tu na pewno jeszcze.
  Mam nadzieje ze ty tez mnie odwiedzisz, chociaz nie wiem czy spodoba ci sie temat mojego bloga http://mj-everforever.blogspot.com/ ale zapraszam:) i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Barddzo dobrze napisana notka *.* Zgadzam się ;D Fajne zdjęcie ;D
  dziękuję za komentarz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. HEEEEJ :* DAJE FAJNE LICZE NA REWANŻ1!q4rt grkbgmdksraklmx

  OdpowiedzUsuń